CENNIK

Zanim zgłosimy się do gabinetu stomatologicznego, wiekszość z nas chciałaby zapoznać się z cennikiem i dokładnie przewidzieć koszt wizyty za zabieg/leczenie problemu w jamie ustnej.

Fakt, że wygląd zewnętrzny każdego nas jest inny nikogo nie dziwi, a dotyczy to przecież także naszej jamy ustnej, dlatego do każdego pacjenta i problemu z którym się do nas zgłasza podchodzimy indywidualnie. Dokładny koszt leczenia można poznać na wizycie konsultacyjnej, na której lekarz przeprowadzi badanie i postara się dobrać plan leczenia wg Państwa potrzeb.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny to ceny orientacyjne, rzeczywisty koszt usługi może być różny w zależności od indywidualnej diagnozy. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Poniżej są przedstawione ceny wykonywanych zabiegów.

DIAGNOSTYKA

W stomatologii, która jest jedną z dziedzin medycyny, niezwykle istotną rolę pełni diagnostyka problemu z którym się zgłaszamy po to, aby efekt leczenia był jak najbardziej zadowalający i trwały. Gruntownie zebrany wywiad, badanie kliniczne i ocena badań dodatkowych pozwala na prawidłwą diagnozę problemów i ich rozwiązanie.

Konsultacja stomatologiczna 200 PLN
Zdjęcie zębowe 50 PLN
Zdjęcie ortopantomograficzne (tzw. panoramiczne) 150 PLN
Zdjęcie cefalometryczne - boczne 150 PLN
Badanie tomografii stożkowej CBCT od 200 PLN

LECZENIE ZACHOWAWCZE

Leczenie zachowawcze pozwala odtworzyć funkcję, kształt i kolor zęba po uprzednim opracowaniu próchnicy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia, materiałów i pracy w powiększeniu nasze wypełnienia mogą służyć pacjentom przez wiele lat. Znieczulenie w naszym gabinecie nie jest dodatkowo płatne.

Wypełnienie od 330 PLN

LECZENIE KANAŁOWE

W naszym gabinecie do leczenia kanałowego korzystamy z najnowocześniejszego mikroskopu Zeiss Extaro. Dzięki bardzo dużemu powiększeniu jesteśmy w stanie precyzyjnie i efektywnie przeprowadzić leczenie. Nie wiąże się to z żadną dodatkową opłatą.

Leczenie zęba 1 - kanałowego od 1100 PLN
Leczenie zęba 2 - kanałowego od 1500 PLN
Leczenie zęba 3-4 - kanałowego od 1800 PLN

ORTODONCJA

Podczas leczenia ortodontycznego dążymy do zapewnienia jak najlepszych, prawidłowych kontaktów między zębami szczęki i żuchwy, przy okazji, skutkuje to również polepszeniem estetyki i bardziej harmonijnym uśmiechem. W naszym gabinecie olbrzymią wagę przywiązuje się do profilaktyki ortodontycznej u najmłodszych pacjentów, by jak już dorosną, mieli jak najmniejszy problem z "krzywymi zębami". Warto zaznaczyć, że istotną rolę w leczeniu ortodontycznym ma często logopeda.

Konsultacja ortodontyczna 200 PLN
Aparaty stałe: aparat stały (jeden łuk) od 2600 PLN
Aparaty ruchome od 900 PLN

Są to przykładowe ceny aparatów i zabiegów związanych z leczeniem ortodontycznym- indywidualną wycenę pacjenci otrzymują na wizycie przedstawienia planu leczenia.


STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Moment w którym pojawia się pierwszy ząb, to czas w którym powinno się udać z dzieckiem na wizytę do stomatologa. Na tej wizycie zostaną przekazane informacje z zakresu profilaktyki i wskazania co do dalszych kontroli, po to, by dzieci miały jak najmniej problemów z uzębieniem w przyszłości. Należy pamiętać, że uzębienie mleczne jest wyjątkowo podatne na próchnicę.

Wypełnienie w zębie mlecznym 300 PLN
Ekstrakcja (usunięcie) zęba mlecznego 300 PLN

PROTETYKA STOMATOLOGICZNA

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną dzięki której jesteśmy w stanie odtworzyć utracony ząb/zęby a także poprawić wygląd mocno zniszczonego uzębienia. Skutkuje to nie tylko ułatwionym odgryzaniem i przeżuwaniem pokarmów, ale również (z czego nasi pacjenci cieszą się najbardziej) piękniejszym uśmiechem.

Korona metalowo-porcelanowa 1500 PLN
Korona pełnoceramiczna 2000 PLN
Licówka pełnoceramiczna 2000 PLN
Proteza całkowita 2300 PLN
Proteza szkieletowa 3000 PLN

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w naszym gabinecie obejmują nie tylko przychodzące w pierwszej myśli ekstrakcje (usuwanie) zębów, ale także wszelkie procedury mające na celu wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z budową jamy ustnej (np. plastyka wędzidzeł).

Precyzjnie i atraumatycznie przeprowadzone zabiegi pozwalają maksymalnie zmniejszyć możliwe powikłania.

Ekstrakcja zęba stałego od 350 PLN
Chirurgiczna ekstrakcja zęba ósmego 600 - 1000 PLN

IMPLANTOLOGIA

Braki zębowe są źródłem kompleksów, a gdy ruchome uzupełnienia protetyczne powodują dyskomfort, seplenienie i niekoniecznie ułatwiają jedzenie, warto pomyśleć o implantach.

Astra Tech to systemy implantologiczne sygnowane przez światowego lidera w produkcji narzędzi i materiałów stomatologicznych – amerykańską firmę Dentsply Sirona.

Wykonane z czystego tytanu IV klasy. Podzespoły stosowane w tym systemie pozwalają na dobór implantu do każdej sytuacji klinicznej. Implanty Astra Tech są implantami klasy premium, należą do najbardziej renomowanych i popularnych na świecie.

Wszczepienie implantu 3300 PLN
Odbudowa koroną protetyczną na implancie 3000 PLN

HIGIENIZACJA I PROFILAKTYKA

Systematyczne zabiegi higienizacyjne (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja) pozwalają naszym pacjentom na zachowanie uzębienia i stanu dziąseł w najlepszej kondycji, a co za tym idzie- często uniknięcie kosztów leczenia w przyszłości. Nie zapominamy o tym jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej- przeprowadzony instruktaż jest indywidualnie dobrany do każdego pacjenta.

HIGIENIZACJA (wybarwianie płytki nazębnej, skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja piankowa, indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej) od 350 PLN
Skaling od 230 PLN
Piaskowanie od 230 PLN

Podane ceny usług stomatologicznych są przykładowe i mają charakter informacyjny. Dokładna cena może zostać podana wyłącznie po przeprowadzeniu badania jamy ustnej. Do pełnej diagnostyki często potrzebne są również dodatkowe badania, na przykład zdjęcie rentgenowskie lub tomografia komputerowa. W przypadku kompleksowego leczenia koszt całkowity jest przygotowywany na podstawie indywidualnego planu leczenia.

Copyright © 2021 Stomatologia Drozd - Wszelkie prawa zastrzeżone | strony internetowe r4y.pl