CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Oferujemy kompleksowe leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wykorzystujemy profesjonalny sprzęt i narzędzia, które przy naszym doświadczeniu, pozwalają nam na przeprowadzanie zabiegów w sposób możliwie mało inwazyjny.

Zakres wykonywanych zabiegów obejmuje pełną gamę leczenia chirurgicznego z zakresu od prostych ekstrakcji (usunięcia zęba), aż po najbardziej skomplikowane działania – czasami konieczne do wykonania przed leczeniem implantologicznym, ortodontycznym, czy też protetycznym.

Dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo zarówno w czasie zabiegu jak i rekonwalescencji. W tym celu przy planowaniu zabiegów chirurgicznych dokładnie dopasowujemy etapy leczenia i znieczulenia oraz odpowiednio dobieramy leki w celu zapewnienia możliwie szybkiego i bezbolesnego procesu gojenia. Dzięki takiemu podejściu do pacjentów skutecznie ograniczamy dyskomfort do minimum. Myśląc o przyszłości i planach pacjenta przeprowadzamy zabiegi tak, aby umożliwić pacjentom kontynuowanie odbudowy pięknego uśmiech (przykładowo zostawiając możliwie dużo tkanki pod rekonstrukcję implantoprotetyczną).

​ ​
  • Ekstrakcje (usuwanie zębów), w tym zębów zatrzymanych, najczęściej są to „ósemki”
  • Resekcja korzenia zęba (usunięcie przywierzchołkowej części korzenia), gdy ponowne leczenie kanałowe jest niemożliwe, a w kości otaczającej korzeń doszło do zmian chorobowych. Zabieg polega na usunięciu wierzchołka korzenia wraz ze zmienionym chorobowo fragmentem
  • Usuwanie torbieli zębopochodnych
  • Odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku
  • Plastyka połączeń z zatoką szczękową
  • Przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego i ortodontycznego– podcinanie wędzidełek, usuwanie przerostów błony śluzowej, podnoszenie dna zatoki szczękowej (sinus lift)

Copyright © 2021 Stomatologia Drozd - Wszelkie prawa zastrzeżone | strony internetowe r4y.pl