WYBIELANIE ZĘBÓW
Wybielanie zębów martwych
Przeprowadzany z wykorzystaniem preparatu Opalescence Endo. Zabieg ten jest rekomendowany w sytuacjach, gdy ząb zaczyna ciemnieć, np. po leczeniu kanałowym. W przypadku takich zębów nie istnieje możliwość rozjaśnienia go z wykorzystaniem lampy lub nakładek, konieczna jest metoda wewnętrznego wybielania. Do zęba wprowadzamy żel wybielający na kilka dni. Zwykle konieczna jest wymiana żelu kilkukrotnie w ciągu następujących wizyt. Wybielanie zęba martwego musi być poprzedzone wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego i oceną stanu klinicznego zęba.
Na przebarwienia szczególnie narażone są osoby, które często piją herbatę, kawę czy czerwone wino, palące papierosy.
Wybielanie zębów w domu
Polega na stosowaniu żelu do wybielania, nakładanego na indywidualnie dopasowane nakładki. Po wykonanym zabiegu higienizacji, pobrane są wyciski zębów Pacjenta celem wykonania nakładek. Ogromną zaletą tej metody jest to, że nakładki są wielokrotnego użytku i nie trzeba ich wykonywać ponownie, jeżeli chcemy przejść ponowny zabieg wybielania domowego.
Podczas drugiej wizyty Pacjent otrzymuje indywidualnie dopasowane nakładki i żel wybielający (dopasowany pod kątem stężenia środka aktywnego), a także wskazówki jak powinien użytkować cały zestaw do wybielania.
Czas noszenia nakładek zwykle określamy godzinach. Najczęściej rekomendowanym sposobem noszenia nakładek jest zakładanie ich na całą noc. Po ściągnięciu nakładki należy dokładnie oczyścić z żelu jamę ustną — tak, aby nie dopuścić do połknięcia żelu. Po zakończonym wybielaniu rekomendujemy przeprowadzenie zabiegu fluoryzacji zębów.