LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA, PARADONTOZA

Krwawienie dziąseł, wrażliwość zębów podczas szczotkowania, odsłonięte szyjki zębów, rozchwianie, przechylanie się zębów, nieświeży oddech (halitosis) to najczęstsze objawy zapalenia tkanek przyzębia (tkanki otaczające zęby). Główną przyczyną parodontozy są bakterie, które gromadząc się na powierzchni zębów tworzą płytkę i kamień nazębny oraz wywołują stan zapalny, który skutkuje uszkodzeniem dziąseł i kości.

Długotrwały i destrukcyjny proces, jakim jest paradontoza, pozostawiony bez profesjonalnego leczenia prowadzi do utraty zębów.

Każdy pacjent ma indywidualnie zaplanowaną terapię, która polega na zabiegach usunięcia bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu. Wykonujemy szereg zabiegów, takich jak: skaling (usuwanie kamienia) skaling głęboki (kiretaż) i root planing. Skaling polega na usunięciu za pomocą ultradźwięków złogów nad i poddziąsłowych, a skaling głęboki wykonywany jest bardzo często w znieczuleniu przy pomocy specjalnej końcówki ultradźwiękowej z jednoczesnym płukaniem kieszonek płynem antybakteryjnym lub przy użyciu specjalnych narzędzi - kiret.

Po skalingu i zabiegu kiretażu zalecamy wizyty kontrolne, ponieważ leczenie paradontozy jest długotrwale i może powrócić w każdym momencie życia. Choroba przyzębia zwykle ma charakter przewlekły, dlatego należy być pod stałą, systematyczną kontrolą.

Copyright © 2021 Stomatologia Drozd - Wszelkie prawa zastrzeżone | strony internetowe r4y.pl