Wyposażenie

MIKROSKOP CARL ZEISS EXTARO 300

Carl Zeiss to czołowy, światowy producent w zakresie profesjonalnej optyki. To wysokiej jakości urządzenie pozwala na osiągniecie bardzo dużego powiększenia i dzięki temu precyzyjnej pracy. By sprostać Państwa oczekiwaniom konieczne jest zastosowanie zaawansowanych, nowoczesnych urządzeń stomatologicznych takich właśnie jak mikroskop Carl Zeiss Extaro 300.

To co niewidoczne gołym okiem, za pomocą mikroskopu widzimy doskonale.


Endometr Raypex 6 firmy VDW

W celu wykonania prawidłowego leczenia kanałowego konieczne jest określenie, opracowanie i wypełnienie kanału korzeniowego na pełną jego długość (czyli tzw. długość roboczą). Najlepszym rozwiązaniem jej ustalenia jest zastosowanie urządzenia zwanego endometrem.

Urządzenie wykorzystuje różnicę oporów pomiędzy tkankami jamy ustnej.

Raypex 6 odznacza się dużą precyzją i niezawodnością, podnosząc w ten sposób jakość zabiegów stomatologicznych.

Zalety Raypex 6:

  • Z 95% precyzją określa długość kanału korzeniowego
  • Eliminuje narażenie pacjenta na promieniowanie rentgenowskie emitowane w przypadku tradycyjnie wykonywanych zdjęć
  • Daje dokładny pomiar w każdym środowisku

VDW Reciproc Gold oraz Silver

Takie urządzenia nazywa się mikromotorami lub mikrosilnikami endodontycznymi.

W procesie leczenia kanałowego konieczne jest opracowanie ścian kanałów korzeniowych tak, aby usunąć zainfekowane tkanki oraz umożliwić szczelne wypełnienie kanału. Do opracowywania kanałów korzeniowych służą pilniki ręczne i maszynowe.

Narzędzia maszynowe umożliwiają wielokrotnie szybszą pracę jednocześnie idealnie dostosowując się do krzywizny kanału. Zastosowanie ich jest możliwe dzięki zastosowaniu mikrosilnika. Zastosowanie takich rozwiązań minimalizuje ryzyko złamania instrumentu. Mikromotor endodontyczny VDW Reciproc jest jednym z najbezpieczniejszych urządzeń wykorzystywanych podczas leczenia endodontycznego.


ZESTAW B&L

DO WYPEŁNIANIA KANAŁÓW KORZENIOWYCH NA CIEPŁO PŁYNNĄ GUTAPERKĄ

Jednym z najbardziej istotnych elementów leczenia kanałowego jest szczelne wypełnienie kanału. Gutaperka jest uznana za najlepszy materiał wypełniający, zostaje podgrzana i skondensowana, w takiej postaci jest najbardziej biozgodnym materiałem. Zaletą tej metody jest możliwość wykonania bardziej szczelnego wypełnienia kanałów.


KAMERA WEWNĄTRZUSTNA

Za pomocą szczegółowych zdjęć wykonanych kamerami wewnątrzustnymi jesteśmy w stanie szczegółowo pokazać Państwu sytuację w jamie ustnej.


RADIOGRAFIA CYFROWA XIOS AE DENTSPLY SIRONA

Krótszy czas ekspozycji, obraz o bardzo wysokich parametrach, a przede wszystkim redukcja promieniowania – poprzez skrócenie czasu ekspozycji to wszystko zapewnia najnowszej generacji aparat do rentgenowskich zdjęć punktowych. Jest to nowoczesny model sprzętu do wykonywania zdjęć wewnątrzustnych, nie tylko bardzo precyzyjny, ze względu na zastosowanie najnowszych rozwiązań elektronicznych, ale także bardzo bezpieczny.

Pozwala na wykonanie zdjęcia pojedynczego zęba lub ich grupy.

W zdjęciach RTG istotne są detale, dlatego XIOS AE zapewnia wyjątkowo ostre odwzorowanie szczegółów. Precyzja otrzymanego obrazu pozwala eliminować błędy w diagnozie, a uzyskane zdjęcia mają maksymalną rozdzielczość.

Zdjęcia te stosowane są w diagnostyce pojedynczych zębów. Zapewniają dokładny obraz, dając precyzyjny widok rozległości procesu próchnicowego, kanałów korzeniowych oraz zmian okołowierzchołkowych.


TOMOGRAF ORTHOPHOS SL CEPH

Nowoczesna stomatologia nie poprzestaje na popularnym obrazowaniu panoramicznym i cefalometrycznym. Urządzenie ORTHOPHOS Dentsply Sirona umożliwa nie tylko wykonanie zdjęć ortopantomograficznych i cefalometrycznych, które są obrazami 2D, ale także badań w trójwymiarze.

To innowacyjne urządzenie o doskonałej precyzji obrazowania.

Tomografia komputerowa 3D to badanie, które znajduje bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej stomatologii. Jest ono proste i nie wymaga od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania – badanie jest bezinwazyjne i komfortowe. Wykonujemy tomografię komputerową 3D, która znajduje zastosowanie m.in. w planowaniu leczenia implantologicznego, endodontyczngo, ortodontycznego i chirurgicznego, diagnostyce próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej czy kontroli zastosowanego leczenia. Perfekcyjna diagnostyka to filar skutecznego leczenia.

Zdjęcie ortopantomograficzne OPG obejmuje wszystkie zęby oraz kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe oraz częściowo zatoki szczękowe. Zdjęcie OPG umożliwia zaplanowanie kompleksowego leczenia, wykonuje się je w celu ogólnej oceny stanu uzębienia oraz uwidocznienia zmian chorobowych w szczęce oraz żuchwie.

Zdjęcie cefalometryczne (tzw. zdjęcie boczne czaszki, tele RTG) jest zdjęciem niezbędnym do zaplanowania leczenia ortodontycznego. Pozwala także na ocenę wzrostu kostnego twarzy. Przedstawia twarz Pacjenta z profilu.


UNITY STOMATOLOGICZNE DENTSPLY SIRONA INTEGO

Nasze unity cechuje: ergonomia, najnowsze dostępne technologie, prosta obsługa, zwarta konstrukcja, cichy i płynny napęd fotela Pacjenta, wysoka jakość materiałów. Dają maksymalny komfort naszym Pacjentom, z drugiej strony lekarz mając maksymalną wygodę pracy. Szereg rozwiązań technologicznych zapewniają optymalną przestrzeń pracy.

Komfort dla Pacjenta, ergonomia dla lekarza.


AUTOKLAW MELAG 23B +

Obowiązkowym wyposażeniem każdego gabinetu jest urządzenie do sterylizacji – autoklaw. Firma MELAG jest jednym z czołowych producentów tego typu urządzeń. Najwyższej jakości, zapewniający niezawodny przebieg procesu sterylizacji. Posiada wymagane atesty i dopuszczenia.

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy ze wszystkich procedur i czynności, które muszą zaistnieć, aby wizyta przebiegała z zachowaniem pełnej higieny i bezpieczeństwa. Posiadamy nowoczesną sterylizatornię. Wszystkie instrumenty są pakowane w osobne, sterylne, jednorazowe pakiety. Fotele oraz stanowiska pracy są dokładnie dezynfekowane. Macie Państwo poczucie spokoju i pełnego bezpieczeństwa.

Copyright © 2021 Stomatologia Drozd - Wszelkie prawa zastrzeżone | strony internetowe r4y.pl