ENDODONCJA – LECZENIE KANAŁOWE

Endodoncja zajmuje się chorobami miazgi i tkanek okołowierzchołkowych zębów. Re-endodoncja to ponowne leczenie kanałowe.

Powtórne leczenie kanałowe wykonujemy wtedy, kiedy poprzednie leczenie nie zakończyło się powodzeniem z różnych powodów. Często takie zęby nie wykazują żadnych objawów  mogących świadczyć o niepowodzeniu pierwotnego leczenia. Należy pamiętać, że zęby z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym mogą być potencjalnym źródłem wielu dolegliwości i chorób zlokalizowanych w innych narządach, takich jak oczy, serce czy nerki. Dlatego tak ważna jest okresowa kontrola radiologiczna wszystkich zębów, zwłaszcza leczonych endodontycznie.

Leczenie kanałowe zębów wykonujemy w naszym gabinecie zawsze pod mikroskopem. Mikroskop wykorzystujemy zarówno w procesie pierwotnego jak i powtórnego leczenia kanałowego, ponieważ, aby leczenie było skuteczne, musi być przeprowadzone bardzo precyzyjnie. Zastosowanie mikroskopu pomaga w odnalezieniu wszystkich kanałów, w usuwaniu złamanych narzędzi oraz leczeniu kanałów zarośniętych, o trudnej anatomii. Nowoczesna endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu pozwala na leczenie kanałowe i prawidłowe oczyszczenie wnętrza zęba, co daje szanse na zachowanie własnych zębów przez wiele lat.

Copyright © 2021 Stomatologia Drozd - Wszelkie prawa zastrzeżone | strony internetowe r4y.pl